Minta Plays

More or less about new technology, science and innovations. With digressions

Google Buzz – “buzzooka” na Facebooka?

leave a comment »

Google Buzz znajdziesz w Gmail

Wczoraj, zgodnie z oczekiwaniami, Google uruchomił nową funckjonalność przypisaną do poczty Gmail – Google Buzz. Czym jest Buzz? Po krótce ma być to podgląd do aktywności naszych znajomych na Facebooku i Twitterze, narzędzie ułatwiające dzielenie się i wymianę zdjęciami, filmami, linkami i słoniami w karafce z poziomu Gmaila. Pomysł w gruncie rzeczy dobry, bo jeśli coś ma faktyczni zainteresować użytkowników mediów spolecznościowych, to nie kolejny portal czy serwis, ale właśnie sprawnie działające “agegatorium” , coś, co pozwoli nam śledzić i kontaktować się ze znajomymi niezależnie od platfromy, na których się z nimi “spotykamy”. Także jeśli Google Buzz będzie działał “łatwo, przyjemne i intuicyjnie”, to naprawdę może odnieść sukces.
Póki co jednak trudno mi mowić o Buzzie cokolwiek więcej, bo moje konto Gmail jeszcze nie zostało zaktualizowane, mam nadzieję, że stanie się to szybko
Poniżej filmik prezentujący Buzza w akcji.

Więcej o Buzzie na Blogu Google.

PS.1.
Jak donosi techCrunch chwilę po premierze Buzza, Yahoo oraz Microsoft wystosowały oświadczenia informujące o tym, że j¨ż od jakiegoś czasu oferowały swoim użytkownikom funkcjonalność podobną do Buzza.

PS. 2.
Może Buzza jeszcze nie mam, ale za to wreszcie dzisiaj odświeżył mi się layout mordoksiązki. I o w dość śmieszny sposób, bo w jednym oknie miałam starą mordoksiążkę, a w drugiej nową 🙂 Taki TwoFace(book)

Written by Malgosia Minta

February 10, 2010 at 2:17 pm

Posted in 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: